1289 - Luktdosor 3 st silver 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LUKTDOSOR, 3 st., silver, rektangulära, invändig förgyllning och genombrutet innerlock, en stämplad Lorentz Schröder, Landskrona 1827, två Birmingham 1800-talets början, längd 4,2 cm respektive ca 3,5 cm för de två engelska, vikt 34 g respektive 38 g för de två engelska

ett gångjärn saknar sprint

767461

2020-08-23