1290 - Dosor 2 st ströare helgon silver

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSOR, STRÖARE OCH HELGONFIGUR, silver, två dosor Holland 1800-talets mitt, orientalisk ströare, en triangulär helgonfigur, dosornas höjd 4,5 cm, helgonfiguren 8 cm, total vikt 120 g

slitage

767469

2020-08-23