1290 - Dosor 2 st ströare helgon silver
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOSOR, STRÖARE OCH HELGONFIGUR, silver, två dosor Holland 1800-talets mitt, orientalisk ströare, en triangulär helgonfigur, dosornas höjd 4,5 cm, helgonfiguren 8 cm, total vikt 120 g
slitage
767469
2020-08-23