Alvar Aalto skärmvägg

Alvar Aalto skärmvägg
Alvar Aalto skärmvägg
Alvar Aalto skärmvägg
Alvar Aalto skärmvägg
Alvar Aalto skärmvägg
Alvar Aalto skärmvägg
Alvar Aalto skärmvägg
Alvar Aalto skärmvägg
Alvar Aalto skärmvägg
Alvar Aalto skärmvägg

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

ALVAR AALTO, skärmvägg, modell 100, Artek, Finland, sent 1950-tal, formgiven 1935-36, fururibbor, höjd ca 150, längd 160 cm

Ytskador och fläckar

767470

2020-05-03