1291 - Bägare silver omkring 1900

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SCHLEISSNER & SÖHNE, bägare, silver, Hanau omkring 1900, (fantasistämplar), dekor av fyra ringbitande lejonhuvuden och reliefblommor, höjd 6 cm, vikt 88 g

Graverat monogram HTB
Tidigare proveniens Hans Tobiesens Samling Köpenhamn 1900-talets början

en ring saknas

767479

2020-08-23