1291 - Bägare silver omkring 1900
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SCHLEISSNER & SÖHNE, bägare, silver, Hanau omkring 1900, (fantasistämplar), dekor av fyra ringbitande lejonhuvuden och reliefblommor, höjd 6 cm, vikt 88 g
Graverat monogram HTB
Tidigare proveniens Hans Tobiesens Samling Köpenhamn 1900-talets början
en ring saknas
767479
2020-08-23