Hans Olsen Bröderna Juhl Kristensen fåtölj Danmark

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HANS OLSEN, fåtölj, "modell 19" för Bröderna Juhl Kristensen, Danmark, 1950-tal, stomme i teak, ryggdel med rotting, lösa sittplymåer med textilklädsel, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage, torkad stoppning

767529

2020-05-04