Sigurd Ressel fåtöljer och bord
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
SIGURD RESSEL, 1 par, "Falcon", fåtöljer samt bord, Vatne Möbler, Norge 1970-tal, stomme av skiktlimmad betsad bok, sits av kanvas med fästen av metall, lösa plymåer klädda med skinn, bord med underrede av skiktlimmad betsad bok och skiva av rökfärgat glas, fåtöljernas sitthöjd 44, höjd 82 cm, bordets diameter 90 cm
Slitage, smuts
767562
2020-05-06