Matbestick

Matbestick
Matbestick
Matbestick
Matbestick
Matbestick
Matbestick
Matbestick
Matbestick
Matbestick
Matbestick

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BESTICK, "Prins Albert", 72 dlr, silver, CG Hallberg samt GAB, 1800-talets mitt, 1900-talets mitt samt 1990-tal, bestående av: 6 bordsknivar, 6 bordsgafflar, 6 bordsskedar, 4+4 smörgåsknivar, 8 smörgåsgafflar, 10 dessertskedar, 8 fruktknivar, 10 fruktgafflar, 8 bärskedar, 1 såssked, 1 potatissked, längd 14,5-25 cm, totalvikt ex. knivar: ca. 2840 gram, knivar: ca. 1600 gram

767656

2020-05-05