Bordslampa 1800-tal
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSLAMPA, empirestil, 1800-talets sista del, förgylld och patinerad brons, fyrkantig fotplatta, bevingad kvinna, elektrifierad, höjd 55 cm
Borrade hål för el. Nydragen el, glödlampsockel och ny skärm
767657
2020-05-10