Bordslampa 1800-tal

Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORDSLAMPA, empirestil, 1800-talets sista del, förgylld och patinerad brons, fyrkantig fotplatta, bevingad kvinna, elektrifierad, höjd 55 cm

Borrade hål för el. Nydragen el, glödlampsockel och ny skärm

767657

2020-05-10