Figurin väggreleif Gustavsberg
Klubbat för:
350 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
FIGURIN, VÄGGRELIEF, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft, glaserat stengods, Lisa Larson resp Börje Skohg, dekor föreställande stiliserade blommor resp fiskar, ca 17 resp 23x23 cm
Zustandsbeschreibung
Lagning (relief) i höger övre hörn
767696
2020-05-04