Figurin väggreleif Gustavsberg

Klubbat för:

350 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

FIGURIN, VÄGGRELIEF, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft, glaserat stengods, Lisa Larson resp Börje Skohg, dekor föreställande stiliserade blommor resp fiskar, ca 17 resp 23x23 cm

Zustandsbeschreibung

Lagning (relief) i höger övre hörn

767696

2020-05-04