Urna

Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna
Urna

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

URNA, omkring 1800, glaserad fajans, dekor av lejonmaskaroner med mässingskedjor, sockel i svart marmor med pärlstav och ben i mässing, insats i bleckplåt, höjd 28 cm

Glasyrnagg, ställvisa retuscher, kompletterade kedjor, fot och sockel omkring 1800-talets mitt

767805

2020-05-10