Bokhylla empire

Bokhylla empire
Bokhylla empire
Bokhylla empire
Bokhylla empire
Bokhylla empire
Bokhylla empire

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BOKHYLLA, empire, 1800-talets första hälft, Frankrike, fanerad med mahogny, träskuren dekor delvis förgylld, rak form, flankerade med pilastrar och karyatider, tre hyllor, tassfötter, höjd 170,5, 135 x 47 cm

Smärre skador, slitagé, ett beslag saknas i övre sarg, senare fötter

767813

2020-05-10