Silverparti ströare

Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVER, 9 dlr, ströare, 1900-talets första hälft, England samt Sverige, bestående av: 1-par sockerströare, 2-par salt & peppar ströare (m. glasinsats), 1 mindre sockerfat m. 1 sked, höjder mellan 20-8 cm, totalvikt exkl. salt & pepparströare ca 567 g

Bruksslitage, oxidering, varierande skick samt ålder

767888

2020-05-05