Grötskål samt kanna Göteborg

Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg
Grötskål samt kanna Göteborg

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

GRÖTSKÅL, KANNA, 1900-talets första hälft, Göteborg, med dekor av tomtar, flintgods, grötskålens längd 23 cm

Krackeleringar, lock saknas, mindre nagg

768042

2020-05-09