1302 - Reseschatull London

1302 - Reseschatull London
1302 - Reseschatull London
1302 - Reseschatull London
1302 - Reseschatull London
1302 - Reseschatull London
1302 - Reseschatull London
1302 - Reseschatull London
1302 - Reseschatull London
1302 - Reseschatull London
1302 - Reseschatull London

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

RESESCHATULL, krokopressat läder, omkring 1900, delar av silver stämplade London 1901 respektive Birmingham 1898 och 1900, schatullet märkt "The Alexander Clark Manufactoring Company Oxford St 188 London W", innehållande bl. a. flaskor och burkar med silverlock, borstar, kam tänger och småredskap med silverfattning, portmonnä och smyckeskrin, invändigt klädd med vattrat siden, skyddsöverdrag av smärting märkt på läderplatta H. L v D

slitage
smärre skador

768044

2020-08-23