Teservis Japan

Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TESERVIS, 12 set, porslin och trä, Japan, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal, koppar i porslin med celadonglasyr, ställ och lock i lackat trä, locken med guldfärgad insida, medföljande originallådor, koppens höjd ca 5.5 cm

Smärre slitage

768087

2020-05-10