Såssnipor 1 par, Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

SÅSSNIPOR, ett par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), s.k. mandarindekor, föreställande trädgårdsscen med nobelt sällskap och tjänare, längd ca 21 cm

Kuntoraportti

Båda med lagningar vid hänkeln och pipen, slitage

768119

Päivämäärä:

2020-05-10