Såssnipor 1 par, Kina 1700-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
SÅSSNIPOR, ett par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), s.k. mandarindekor, föreställande trädgårdsscen med nobelt sällskap och tjänare, längd ca 21 cm
Kuntoraportti
Båda med lagningar vid hänkeln och pipen, slitage
768119
Päivämäärä:
2020-05-10