Gustavianskt konsolbord

Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KONSOLBORD, 1700-tal, sengustavianskt, nedåt avsmalnade samt kannelerade ben, dekor i skuret trä samt pastellage, fram- och sidostycken med glasmålning imiterande porfyr, marmorskiva, höjd ca 82, 84x47 cm

Ben md lagning, invändigt förstärkt, glasskivor ställvist med sprickor

768130

2020-05-04