Gustavianskt konsolbord
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KONSOLBORD, 1700-tal, sengustavianskt, nedåt avsmalnade samt kannelerade ben, dekor i skuret trä samt pastellage, fram- och sidostycken med glasmålning imiterande porfyr, marmorskiva, höjd ca 82, 84x47 cm
Ben md lagning, invändigt förstärkt, glasskivor ställvist med sprickor
768130
2020-05-04