Podreuse 1800-tal

Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal
Podreuse 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PODREUSE, Louis XVI-stil, fanérad i valnöt, uppfällbar spegel, dekor av intarsia, beslag i brons, hjultrissor, höjd ca 79, 92x54 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Spegelns foliering med skador, fanérskador och torrsprickor, renoverad, kompletterad, en hjultrissa saknas

768180

2020-05-05