Podreuse 1800-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PODREUSE, Louis XVI-stil, fanérad i valnöt, uppfällbar spegel, dekor av intarsia, beslag i brons, hjultrissor, höjd ca 79, 92x54 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Spegelns foliering med skador, fanérskador och torrsprickor, renoverad, kompletterad, en hjultrissa saknas
768180
2020-05-05