Daniel Hopfer, Hieronymo, gravyr

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DANIEL HOPFER, efter, Hieronymo, brorson till påve Pius III (Girolamo da Siena), etsning, ca 22x15 cm, monogramsignerad i plåten D . H, betitlad i plåten HIERONYMO ./ BABST . PIVS ./ BRVDERSONE/ . VON . SENIS.

LITTERATUR
Bartsch 85,
Hollstein 95

768196

2020-05-10