1305 - Dosa emalj 1700-tal

1305 - Dosa emalj 1700-tal
1305 - Dosa emalj 1700-tal
1305 - Dosa emalj 1700-tal
1305 - Dosa emalj 1700-tal
1305 - Dosa emalj 1700-tal
1305 - Dosa emalj 1700-tal
1305 - Dosa emalj 1700-tal
1305 - Dosa emalj 1700-tal

Såld för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSA, emalj, 1700-tal, rund, polykrom figurframställning av flodlandskap med hus och människor, mässingsfattning, diameter 9 cm

sprickor
slitage

768236

2020-08-23