Silverbestick Jacob Ängman "Rosenholm"
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 91 dlr + 2, silver, GAB, Stockholm omkring 1980-tal, bestående av: 19 matgafflar, 19 matknivar, 16 matskedar, 11 bordsgafflar, 10 bordsknivar, 8 bordsskedar, 12 teskedar, 3 udda teskedar i silver medföljer, totalvikt inklusive knivar ca 3616 g
Olika slitage
768241
2020-05-11