Ikon
2020-05-09
768245
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
IKON, Gudsmodern " Lugna min sorg", Norra Ryssland., 1800-tal, tempera och olja, samt förgyllning på pannå, ca 15x13,5 cm
Ingår i temaauktionen "Ikoner"
Färgbortfall, krackelyr, slitage