1309 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, lockens insida med polykroma porträtt av en dam, mässingsfattningar, längd ca 8 cm

sprickor skador lagningar slitage

768287

2020-08-23