1310 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, lockens insida med polykroma bilder av dam med mask respektive ungt par i landskap, förgyllda fattningar, längd ca 8 cm

sprickor skador slitage

768301

2020-08-23