Kaffeservis 3 delar silver

Kaffeservis 3 delar silver
Kaffeservis 3 delar silver
Kaffeservis 3 delar silver
Kaffeservis 3 delar silver
Kaffeservis 3 delar silver
Kaffeservis 3 delar silver
Kaffeservis 3 delar silver
Kaffeservis 3 delar silver
Kaffeservis 3 delar silver
Kaffeservis 3 delar silver

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm 1924, rokokostil, bestående av kaffekanna, sockerskål med lock och gräddkanna, gräddkanna och sockerskål med invändig förgyllning, total vikt 1050 gram

Kaffekannans fotring med gåvogravyr daterad 1925

768317

2020-05-10