Kaffeservis 3 delar silver
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm 1924, rokokostil, bestående av kaffekanna, sockerskål med lock och gräddkanna, gräddkanna och sockerskål med invändig förgyllning, total vikt 1050 gram
Kaffekannans fotring med gåvogravyr daterad 1925
768317
2020-05-10