Silverföremål, bl a bägare, fat, skulptur mm

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVER, 17 delar, silver, bestående av: fat, skulptur, cigarettetui, salt- och pepparströare, dosor mm, bl a 2 fat David Andersen, Oslo, bägare WA Bolin, Stockholm, nålfat Stockholm 1841, dosa jugend mm, total vikt ca 579 g

Enstaka bucklor och slitage

768361

2020-05-13