1313 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

Såld för:

4 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, locken invändigt med polykroma porträtt av dam med parasoll respektive solfjäder, mässingsfattningar, längd 8 cm

sprickor skador lagningar slitage

768580

2020-08-23