1313 - Dosor 2 st emalj 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, locken invändigt med polykroma porträtt av dam med parasoll respektive solfjäder, mässingsfattningar, längd 8 cm
sprickor skador lagningar slitage
768580
2020-08-23