1316 - dosor 2 st emalj 1700-tal

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, reliefdekor, polykrom dekor av figurer respektive blommor, fattningar av mässing, längd 8 respektive 8,5 cm

sprickor lagningar skador slitage

768626

2020-08-23