Ljusstakar ett par Frankrike 1700-talets slut
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Louis XVI, Frankrike, brännförgylld brons, 1700-talets slut, godronnerat skaft, dekor av bladliknande bårder, höjd 29 cm
En med något ojämn fot, smärre åldersrelaterat slitage
768651
2020-05-10