Ljusstakar ett par Frankrike 1700-talets slut

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Louis XVI, Frankrike, brännförgylld brons, 1700-talets slut, godronnerat skaft, dekor av bladliknande bårder, höjd 29 cm

En med något ojämn fot, smärre åldersrelaterat slitage

768651

2020-05-10