1318 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

Såld för:

17 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSOR, 2 st., emalj 1700-tal, rektangulära, polykrom dekor av figurframställning respektive blommor, förgyllda fattningar, längd 7 respektive 8,5 cm

skador sprickor slitage

768671

2020-08-23