Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SABEL, svensk, 1820/30-tal, för kavalleriofficer, skålslipad klinga med Carl XIV Johans och kronprins Oscars monogram, Sveriges och Norges riksvapen, Liljedahlsmönster, mässingsfäste, stålbalja med mässingsfäste, längd 95 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Balja med bucklor

768673

2020-05-24