1319 - Dosor 2 st emalj Staffordshire 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DOSOR, 2 st., emalj, sannolikt Staffordshire 1700-tal, en oval och en rektangulär, polykrom figurframställning mot blå respektive lila bakgrund, förgyllda fattningar, längd ca 7 cm

sprickor slitage skador

768767

2020-08-23