1319 - Dosor 2 st emalj Staffordshire 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOSOR, 2 st., emalj, sannolikt Staffordshire 1700-tal, en oval och en rektangulär, polykrom figurframställning mot blå respektive lila bakgrund, förgyllda fattningar, längd ca 7 cm
sprickor slitage skador
768767
2020-08-23