1320 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

Såld för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSOR, 2 st., emalj, sannolikt Staffordshire 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning mot turkos bakgrund, fattningar av mässing, längd 6 respektive 7 cm

sprickor slitage lagningar

768769

2020-08-23