1320 - Dosor 2 st emalj 1700-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DOSOR, 2 st., emalj, sannolikt Staffordshire 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning mot turkos bakgrund, fattningar av mässing, längd 6 respektive 7 cm
sprickor slitage lagningar
768769
2020-08-23