1321 - Dosor 3 st emalj 1700-tal

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

DOSOR, 3 st., emalj, sannolikt Staffordshire 1700-tal, en oval och två rektangulära, polykrom figurframställning, fattningar av mässing, längd 6, 6,5 respektive 7 cm

sprickor lagningar slitage

768773

2020-08-23