Skål med lock Kina
2020-05-07
768787
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL med lock, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, hänklar med järnringar, höjd inkl. trästativ 23 cm
Lockknopp med skador, lock med nagg och troligen ej tillhörande, mynning med spricka/nagg