Skål med lock Kina
Klubbat för:
400 SEK
1 500 SEK
SKÅL med lock, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, hänklar med järnringar, höjd inkl. trästativ 23 cm
Lockknopp med skador, lock med nagg och troligen ej tillhörande, mynning med spricka/nagg
768787
2020-05-07