1324 - Dosor 3 st emalj 17/1800-tal

Såld för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DOSOR, 3 st., emalj, 17/1800-tal, en oval och två runda, polykroma figurframställningar, en rund av förgylld metall med emaljlock, fattningar av förgylld mässing, längd 9 cm respektive diameter 6 cm

sprickor slitage skador

768796

2020-08-23