1325 - Dosor 2 st emalj 1800-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DOSOR, 2 st., emalj, 1800-tal, en oval och en kartuschformad, den ovala med bildframställning i blått, den andra med polykrom bild av en hund, fattningar av mässing/förgylld mässing, längd 8,2 respektive 6 cm
sprickor slitage skador
768809
2020-08-23