1325 - Dosor 2 st emalj 1800-tal

Såld för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSOR, 2 st., emalj, 1800-tal, en oval och en kartuschformad, den ovala med bildframställning i blått, den andra med polykrom bild av en hund, fattningar av mässing/förgylld mässing, längd 8,2 respektive 6 cm

sprickor slitage skador

768809

2020-08-23