Tennfat 7 st 1800/1900-tal
Klubbat för:
750 SEK
1 500 SEK
TENNFAT, 7 st, 1800/1900-tal, Sverige, varav 2 st stämplade Bror Fredrik Santesson (mästare i Stockholm 188-1912) diameter mellan 23-5 - 23,5 cm
3 med gravyr, slitage, ena tallriken med lödning på baksidan, stötmärken, mindre bucklor, repor
768978
2020-05-07