226 - Ljusstake coaster bricka pläter

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSSTAKE, COASTER OCH BRICKA, pläter, England 1700-talets slut, ljusstake med kolonnskaft och kvadratisk fot, höjd 26,5 cm, coastern med genombruten dekor, diameter 12 cm, spetsoval bricka på fyra ben, graverad dekor, längd 16,5 cm

smärre skador, lagningar och bucklor

769007

2020-08-21