Ask med lock och vas, Kina 1800-tal
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASK MED LOCK, VAS, porslin, Kina, 1800-tal, asken i form av persika med turkosglaserad insida, vasen med grön klackelerad glasyr, askens diameter ca 8 cm, vasen höjd ca 12 cm
Smärre slitage
769030
2020-05-10