Ask med lock och vas, Kina 1800-tal

Klubbat för:

7 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

ASK MED LOCK, VAS, porslin, Kina, 1800-tal, asken i form av persika med turkosglaserad insida, vasen med grön klackelerad glasyr, askens diameter ca 8 cm, vasen höjd ca 12 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

769030

2020-05-10