Stemcups, 2 st, koppar, 2 st, Kina 1800-tal

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STEMCUPS, 2 st, KOPPAR, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, olika dekorer i emaljfärg föreställande, blommor, frukter och fjärilar, kopparna med märkning, diameter ca 9-12 cm

Smärre slitage, en stemcup med tunn spricka

769125

2020-05-10