Bordsur 1800-tal
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSUR, 1800-tal, senempire, Frankrike, förgylld och matteterad brons, vitemljerat urverk med romerska siffror, märkt på baksida Dechamps a Paris, nyckel samt pendel medföljer, höjd ca 42, bredd 27 cm
1 ben saknas
769140
2020-05-12