Kuvertvaser 1800-talets slut
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUVERTVASER, 8 st, glas, 1800-talets slut, graverad dekor av blommor och bårder, nedtill plats för servett, höjd 19 cm
PROVENIENS: Inköpt under 1970-talet av nuvarande ägares föräldrar i antikaffären Hopareboden i Stockholm.
En med skada upptill, smärre nagg (troligen från tillverkningen)
769149
2020-05-10