Skåp senbarock

Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock
Skåp senbarock

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKÅP, senbarock, 1700-talets mitt, tvådelat, fanérat med olika träslag, bl.a. svärtad rotfanér, beslag av mässing, överdel med bakomliggande hyllplan, underdel med lådor, höjd ca 222, 125x58 cm

Åldersrelaterat slitage, torrsprickor, senare tillkomna ben

769158

2020-05-06