229 - Stekhuv med fat för stek pläter
Klubbat för:
10 000 SEK
4 000 SEK
STEKHUV MED FAT, pläter, 1800-tal, oval form, fatet för en stek, fördjupningar för köttsaften, huvens handtag med dekor av eklöv och ekollon, snedgodronnerade kanter, graverade vapensköldar och crest, huvens längd 52, fatets längd med hänklar 68 cm
smärre bucklor
769159
2020-08-21