231 - Tallrikar 12 st pläter England

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 800 SEK

GEORG RICHMOND COLLIS & Co., tallrikar, 12 st., Birmingham omkring 1840, djupa, räfflad mynningskant, graverade vapensköldar och crestvapen, i botten graverade initialer H. d`A
diameter 24,5 cm

PROVENIENS: Hotel D `Angleterre, Köpenhamn

slitage
skador

769180

2020-08-21